(Română)  „Harta Emoțiilor” a ajuns la Târgu Mureș

📚 „Harta Emoțiilor” a ajuns la Târgu Mureș

și s-a lansat printr-o întâlnire care a depășit cu mult ideea clasică de lansare de carte. Un dialog despre felul în care emoțiile ne modelează viața, sănătatea și relațiile.

O conversație vie despre ceea ce trăim în interior și modul în care ne putem reconecta la noi înșine atunci când ne dăm voie să înțelegem ce simțim.

Întâlnirea a reunit trei specialiști preocupați de echilibrul interior și de conexiunea profundă dintre minte și corp: Monica Sânpălean, nutriționist, Andrada Todea, psihoterapeut, și Dr. Sandra O’Connor, psiholog clinician și PhD în medicină comportamentală. Împreună au conturat o discuție plină de sens despre diferența dintre emoții și comportamente, vârsta emoțională, mâncatul pe fond emoțional, dar și nevoia de a ne recunoaște și exprima  autentic dorințele și nevoile noastre.

💛 A fost o seară în care publicul nu a stat în sală doar ca spectator, ci și ca participant. Întrebările, reflecțiile și momentele de claritate au transformat lansarea într-un spațiu de apropiere, naturalețe și autenticitate. Uneori, cea mai necesară călătorie este cea spre interior, iar „Harta Emoțiilor” devine un ghid care ne ajută să o parcurgem cu înțelegere și curaj, o hartă spre echilibru.

Cartea poate fi împrumutată de la Secția Împrumut Științe Socio-Umane a Bibliotecii Județene Mureș. Dacă simți că e momentul să te întorci către tine, te așteaptă acolo.

Címkék:

Articole similare

(Română) Autolaboratorul criminalistic / simulare – cercetarea locului faptei  (Română) Autolaboratorul criminalistic / simulare – cercetarea locului faptei  

Participanții la evenimentele organizate vineri la Biblioteca Județeană Mureș vor avea ocazia să asiste la simulări de cercetări la locul faptei, să vadă în acțiune autolaboratorul criminalistic și să urmărească