Örömmel jelentjük be az Azopan Fotóarchívum projekt keretében létrejött partnerséget, amely újraéleszti az Új Élet (Új Élet) című társadalmi-kulturális folyóirat gyűjteményét, valamint az eddig megtalált fényképanyagot. A projekt keretében elindult egy weboldal (www.ujelet.ro) és egy Facebook-oldal (facebook.com/ujelet.ro), amelyek újra életre keltik a folyóiratot, új perspektívát nyújtva a 20. századi Romániáról.
A weboldalon található fényképek év szerint vannak rendszerezve, és ingyenesen letölthetők. A weboldal mellett működik egy Facebook-oldal is, ahol az Új Élet csapata a közösség segítségét kéri a folyóiratokban található fényképek azonosításában. A közönség Facebookon jelezheti, ha felismeri, melyik lapszámban jelent meg egy kép, vagy ha felismer személyeket, helyszíneket a képeken, ezáltal hozzájárulva a fotóarchívum kiegészítéséhez, a projekt pedig valódi közösségi kezdeményezéssé válik.
A Maros Megyei Könyvtár őrzi az Új Élet szerkesztőség fotóarchívumát, a Periodika Részlegen, a Városháza (Primărie) utca 2. szám alatt. 2019-től kezdődően az Azopan Fotóarchívummal és Szőcs Edgárral együttműködve kezdődött el a digitalizálási folyamat.
A projekt megvalósítása a Nemzeti Kulturális Alap támogatásának köszönhetően vált lehetővé.
Az Új Élet egy társadalmi-kulturális folyóirat volt, amely számos fényképet tartalmazott. Marosvásárhelyen szerkesztették és Bukarestben nyomtatták. Ezen a néven kéthetente jelent meg 1959 és 1989 között. A folyóirat a romániai magyar nyelvű sajtótermékek azon sorozatának része volt, amelyeket a Román Munkáspárt vezetése hozott létre vagy indított újra válaszként az erdélyi magyar írók 1956 nyarán és őszén megfogalmazott követeléseire a magyar kultúra és sajtó helyzetét illetően.
Kezdetben, 1958 áprilisában Művészet (Művészet) néven, Színház, Zene, Képzőművészet, Film alcímmel havi lapként indult. 1959 őszétől Új Élet (Új élet) néven kéthetente megjelenő folyóirattá vált. Ceaușescu rezsimjének bukása után, 1989-ben a szerkesztőség Erdélyi Figyelő (Erdélyi Figyelő) névre váltott, és lelkesen folytatta tevékenységét. Az átmeneti évek nehézségei azonban fokozatosan lehetetlenné tették a folyóirat folytatását, az utolsó szám 1996-ban jelent meg.
Sütő András író az alapítástól 1989 júniusáig, politikai nyomás hatására bekövetkezett lemondásáig főszerkesztő volt. 1990-től több éven át a szerkesztőbizottság elnökeként tevékenykedett.